עדכן או הקפץ את מודעתך לחץ כאן לפרסום מודעה לוח שותפויות ומשקיעים לוח עסקים למכירה


לחץ כאן למאמרים בנושא עסקים


המדריך שלך להקמת עסק קטן

נכתב על ידי שי באטון   [ 01/11/2005 ]

ההחלטה להקים עסק קטן מקבלת השראה מתשוקתנו להיות ה"בוס" של עצמנו, לעבוד כשזמננו בידנו, לבלות יותר זמן עם המשפחה, וכמובן לעשות יותר כסף.

הקמת עסק קטן היא אחת הדרכים הפופולריות ביותר להפוך ל"בוס של עצמך". המשימה של הקמת עסק חדש היא מאתגרת. היא אינה קלה, אך התגמול עשוי להיות גבוה.

להלן מספר צעדים להקמת עסק קטן, בהצלחה.

מהן יכולותיך וכישוריך?
כצעד ראשון, עליך לבצע בדיקה מקרוב של הנכס החשוב ביותר של העסק: אתה. האם הנך מוכן לעמוד ברשות עצמך? האם לדעתך יש לך את התכונות הנדרשות ליזם? מהם כישוריך ומהן יכולותיך? האם ביכולתך לשלם את החשבונות בטרם העסק יהפוך לרווחי? האם יש לך תמיכה ממשפחתך וקרוביך?

בצע בדיקה עצמית מקיפה והערך באם יש בך את התכונות, היכולות והכישורים הנדרשים, או האם באפשרותך לרכוש אותם בעתיד או למצוא אדם אחר שהינו בעל הכישורים והיכולות החסרים לך.

סוג העסק
בצעד הבא, עליך להחליט מהו סוג העסק שהנך מעוניין להקים. חשוב שהעסק בו אתה נמצא יהיה התשוקה שלך. תמכור שירות או מוצר שאתה אוהב.
אתה תגלה שמשהו שאתה אוהב עשוי להתפתח לכיוונים עסקיים נוספים. לדוגמא, אם אתה אוהב מוסיקה, אתה יכול להופיע תמורת תשלום בפני קהל, ללמד מוסיקה ילדים או מבוגרים, לכתוב ספרים ומאמרים על תעשיית המוסיקה, למכור כלי נגינה, להיות יועץ ללהקות מוסיקה, להפיק ולקדם מופעי מוסיקה ועוד.

לא משנה מה העסק בו אתה נמצא, ראשית עליך לספק ערך מוסף ללקוחותיך. לעשות את חייהם קלים ונוחים יותר.

הגדר את שוק היעד
בטרם תתחיל לשווק את עסקך, עליך להגדיר את שוק היעד. אם אינך מזהה את שוק היעד, הינך מבזבז את כספך ואת זמנך. אינך יכול פשוט למכור לכולם. המטרה בזיהוי השוק שלך הינה הן להקל עליך והן להפוך ליותר אפקטיביות את פעולות הקידום העסקי והשיווק שלך.

בכדי לזהות את השוק שלך, עליך להתבונן בנתוני השוק ובמאפייני האישיות של האנשים שהינך סבור שהינם בעלי הסבירות הגבוהה ביותר לרכוש את מוצריך. עליך להבין את הדמוגרפיה של הלקוחות הפוטנציאליים (גיל, מין, רמת הכנסה, מיקום גיאוגרפי, רקע השכלתי וכו'), את משתני איכות חייהם ואת הרקע התרבותי שלהם.

שווק את מוצריך
אם אתה חדש בענף העסקי, עליך לשווק את מוצריך. אלא אם כן אתה בעל חברה מבוססת או שהינך ממוקם באופן מרכזי ביותר עם זרם בלתי פוסק של לקוחות פוטנציאליים.

עליך להיות מוכן לשווק את מוצריך במרץ ע"י הכנת תוכנית שיווקית. על התוכנית השיווקית שתכין לכלול שלוש פעולות עיקריות:
הראשונה ? להודיע ללקוחות מה יש באמתחתך
השניה ? לאתר לקוחות פוטנציאליים שיעשו את מה שאתה רוצה שיעשו ? שיקנו ממך
השלישית ? להזכיר ללקוחות קיימים לבוא ולקנות ממך שוב ושוב

הכן תוכנית עסקית
אינך יכול להיכנס לעסקים מבלי תכנון מתאים. עליך להכין, לכל הפחות, תוכנית עסקית. תוכנית עסקית מיועדת לא רק לסייע לך בהשגת מימון לעסקך ממשקיעים או בנקים. תוכנית עסקית מסייעת לך לחשוב ולהבהיר לעצמך מה אתה רוצה להשיג, לאן אתה רוצה להגיע וכיצד תגיע לשם.

תוכנית עסקית טובה כוללת בין היתר תמצית מנהלים, הצוות הניהולי, שוק היעד, תיאור המוצר או השירות, תחזיות פיננסיות וכן תוכנית שיווק.

אם תשקיע במחשבה ובהכנת תוכנית עסקית כראוי, אתה עשוי לגלות נקודות חולשה ובעיות בשלב מוקדם וכך ליצור להם פתרונות עוד בטרם יקרו בפועל.

לסיכום
כדי להצליח בעסקך עליך להיות אמיץ, מוכשר, סבלני, עקבי ונכון לעבודה קשה.

ייזום הקמת עסק חדש מהווה משימה מאתגרת ומתגמלת. הסיפוק אינו רק בעקבות הכסף שתרוויח, אלא גם מלעשות משהו שגורם לך אושר. וכן החופש שבא בעקבות כך.

רוצה ללמוד עוד על הקמת עסק? כנס לאתר www.cashflowclub.co.il


אודות הכותב:
שי באטון, רואה חשבון וממייסדי CashFlow Club Israel - מכללה פיננסית, בית משקיעים ומרכז ייעוץ.

מקור המאמר: www.Articles.co.il - מאמרים לשימוש חופשי
כל הזכויות שמורות לשוק עסקים 2013     הבהרות משפטיות     מדיניות ביטולים     יצירת קשר     מפת אתר     מאמרים     קישורים     גרפולוגיה משפטית     אתונה     לונדון
    איי יוון